1000 ft Reel of Cable / 22 AWG / 2 Conductor / Type CCA / White Color / Applications in Intruder Alarms / Access Control / Automation / Intercoms TV and Doorphones SFIRE SF-22-02-LE
0 out of 5
1000 ft Reel of Cable / 22 AWG / 2 Conductor / Type CCA / White Color / Applications in Intruder Alarms / Access Control / Automation / Intercoms TV and Doorphones
Availability: 403 in stock SKU: SF-22-02-LE Categories: ,
Description
okAvailable Stock USA
2-wire cable 22 AWG WITH WHITE LINING FOR APPLICATIONS IN ALARM, ACCESS CONTROL, intercoms, and door phones.
Soft solid copper conductors PVC insulation, identified by color coding, and an overall PVC jacket.
Characteristics:
  • Access control: Buttons and magnetic contacts.
  • TV wired intercoms and outdoor.
Physical and electrical characteristics:
  • Type; Cable (1pair).
  • Conductor: CCA
  • Material: non-corrosive PVC, flame retardant
  • AWG:22.
  • External Color: White
  • Interior Color: Black, Red.
  • Diameter: 0.12″ (3.22mm)