Slim Patch Cord UTP Cat6 10 ft Black 28 AWG LINKEDPRO BY EPCOM LP-UT6-300-BK-28
0 out of 5
Slim Patch Cord UTP Cat6 10 ft Black 28 AWG
Availability: 483 in stock SKU: LP-UT6-300-BK-28 Categories: ,
Description
okAvailable Stock USA
Cable of Foiled Twisted Pair No Screen (UTP, Unshielded Twisted Pair):
Cable of twisted pairs more simple and using, without any type of additional screen and with a characteristic impedance of 100 Ohms.
CAT6:
  • Type: Copper patch cord
  • Color: Black
  • Level of performance: Cat6/Class E
  • Length: 10 ft
  • Connector type: RJ45 8(8)
  • Termination end 1: Modular plug
  • Termination end 2: Modular plug
  • Cable type: Unshielded
  • 28 AWG