Slim Patch Cord UTP Cat6 – 0.98 ft (30 cm) Black, Reduced Diameter (28 AWG) LINKEDPRO BY EPCOM LP-UT6-030-BK-28
0 out of 5
Slim Patch Cord UTP Cat6 – 0.98 ft (30 cm) Black, Reduced Diameter (28 AWG)
Availability: 132 in stock SKU: LP-UT6-030-BK-28 Categories: ,
Description
okAvailable Stock USA
UTP, Unshielded Twisted Pair: Cable of twisted pairs is simpler and used with no additional screen and a characteristic impedance of 100 Ohms.
CAT6:
  • Type: Copper patch cord
  • Color: Black
  • Level of performance: Cat6/Class E
  • Length: 0.98 ft (30 cm)
  • Connector type: RJ45 8(8)
  • Termination end 1: Modular plug
  • Termination end 2: Modular plug
  • Cable type: Unshielded
  • 28 AWG